You are at: Home / About us / Directory & Organization




Staff Directory by Unitat bibliogràfica

Description: La Unitat Bibliogràfica gestiona el conjunt dels fons escrits de la Biblioteca, tant manuscrits com impresos, de diferents èpoques, matèries, suports i procedència.
Aquesta unitat gestiona el patrimoni bibliogràfic de la BC i. participa activament en l’elaboració de la Bibliografia nacional i del Catàleg Col·lectiu del Patrimoni Bibliogràfic de Catalunya.

Phone: 34 93 270 23 00

Address: Carrer de l'Hospital, 56
08001 - Barcelona

This unit depends on: Direcció

Units that depend:

Work in this unit :

Name: Yolanda

Surname: Alfonso Alfonso

Email: yalfonso@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013293

Name: Núria

Surname: Altarriba Vigatà

Post: directora de la Unitat Bibliogràfica

Email: naltarriba@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013178

Name: Eduard

Surname: Botanch Albo

Email: ebotanch@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013196

Name: Daniel

Surname: Busquets Corbera

Email: dbusquet@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013283

Name: Sira

Surname: Busquets Lleó

Email: sbusquet@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013191

Name: Neus

Surname: Busquets Domingo

Email: nbusquets@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013179

Name: Noemi

Surname: Caballer Balust

Email: ncaballe@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013290

Name: Xavier

Surname: Camps Pertegaz

Email: xcamps@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013292

Name: M.Victoria

Surname: Casals Gelpí

Email: vcasals@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013288

Name: Silvia

Surname: Castellon Camara

Email: scastell@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013294

Name: Jaume

Surname: Clarà Arisa

Post: cap de Col·leccions Generals

Email: jclara@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013280

Name: Pol

Surname: Cruells Raurich

Email: pcruellsbnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013193

Name: Pilar

Surname: Estrada Bonell

Email: pestrada@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013194

Name: Joan A.

Surname: Falcó Peris

Email: jfalco@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013187

Name: Núria

Surname: Fullà Bohigas

Email: nfulla@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013195

Name: Laia

Surname: Garcia Pascual

Email: lgarcia@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013284

Name: Esther

Surname: Gassol Ventura

Email: egassol@bnc.cat

Phone: 34932702300

Ext: 84013212

Name: Montserrat

Surname: Gil Coma

Email: mgil@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013287

Name: Pilar

Surname: González Rufián

Email: pgonzalez@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013291

Name: M. Angels

Surname: Granados Colillas

Email: mgranados@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013286

Name: Anna M.

Surname: Gudayol Torelló

Post: Cap de Manuscrits

Email: agudayol@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013184

Name: Isabel

Surname: Gálvez Garcia

Email: igalvez@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013188

Name: M. Teresa

Surname: Gómez Garcia

Email: mgomez@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013211

Name: Roser

Surname: Insenser Brufau

Email: rinsenser@bnc.cat

Phone: 00 34 93 270 23 00

Ext: 84013181

Name: Laia

Surname: Marti Enrich

Email: lmarti@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013186

Name: Lourdes

Surname: Martín González

Email: lmartin@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013186

Name: Montse

Surname: Molina Egea

Email: mmolina@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013192

Name: Rosa

Surname: Montalt Matas

Post: cap de Música

Email: rmontalt@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013190

Name: Alícia

Surname: Morant Rusines

Email: amorant@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013281

Name: Marta

Surname: Navarro Nogueras

Email: mnavarro@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013180

Name: Anna

Surname: Nicolau Payas

Email: anicolau@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013189

Name: Teresa

Surname: Ojuel Solsona

Email: tojuel@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Name: Angels

Surname: Sanllehy Sabi

Email: asanlleh@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013182

Name: Carlos

Surname: Serra Feliu

Email: cserra@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013289

Name: M. Angels

Surname: Viger Morla

Email: aviger@bnc.cat

Phone: 34 93 270 23 00

Ext: 84013285